يكشنبه 30 ارديبهشت 1397.
امروز:
سرخط خبرها:

آخرین اخبار

کریمه :مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: هوای شهر اراک در روز ۳۱ اردیبهشت ماه، به علت غلظت فراتر از حد مجاز ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون، در وضعیت ناسالم قرار گرفت.

سعید محمودی در گفت و گو با سایت کریمه اظهار داشت: شاخص کیفیت هوای شهر اراک در روز شنبه سی ام اردیبهشت ماه، ۹۸ بود که بیانگر وضعیت هوای سالم اما نزدیک به مرز ناسالم است.

 

وی افزود: میزان غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون در هوای اراک، صبح روز یکشنبه سی و یکم اردیبهشت ماه نیز ۴۱ میکروگرم بر مترمکعب اندازه گیری شد که فراتر از حد مجاز است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی بیان کرد: حد استاندارد میزان غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون در هوا، ۳۵میکروگرم بر مترمکعب است، بنابراین طی روز جاری وضعیت هوای ناسالم برای گروه های حساس در شهر اراک اعلام می شود.

محمودی گفت: شهر اراک از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۷ روز را با وضعیت هوای سالم سپری کرده و در روزهای ۲۶ فروردین و ششم، ۲۶ و ۲۷ اردیبهشت ماه نیز هوای این شهر در وضعیت ناسالم قرار داشته است.

محمودی خاطرنشان ساخت: کیفیت نامناسب هوا و وضعیت ناسالم برای گروه های حساس، شرایطی است که برای کودکان، زنان باردار، بیماران قلبی و تنفسی و سالمندان زیان بار بوده و این افراد به جز موارد ضروری باید از رفت و آمد در محیط شهری و مناطق پرتردد خودداری کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی با اشاره به شمار روزهای ناسالم هوای شهر اراک در سال ۹۵ تصریح کرد: شهر اراک طی سال گذشته، ۱۰۵روز آلودگی و هوای ناسالم را پشت سر گذاشت که از مجموع این روزها، یکصد روز در وضعیت هوای ناسالم برای گروه های حساس و پنج روز نیز در شرایط ناسالم برای تمام گروه های جمعیتی قرار داشته است.

منبع مهر

کلمات کلیدی: کریمه, اراک

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

پیوندها

 

ویژه نامه اقتصاد مقاومتی

اوقات شرعی

حاضرین در سایت

ما 43 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم