يكشنبه 2 ارديبهشت 1397.
امروز:
سرخط خبرها:

آخرین اخبار

کریمه: رضایت گفت: انگیزه خدمت بیشتر به جمهوری اسلامی ایران و دفاع از فرهنگ ایثار و شهادت و ارزش‌های دینی و اعتقادی و آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران در برابر تهاجمات باعث ورود و حضورم به بسیج شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کریمه، پایگاه حنانه، یکی از پایگاه‌های خواهران در استان قم می‌باشد که برنامه‌های متنوعی را بسیجیان تدارک می‌بیند.

 

مرضیه رضایت، مسئول پایگاه در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی کریمه، به مواردی اشاره کرد که شنیدنی و جالب است.

*لطفاً خودتان را معرفی کنید.

مرضیه رضایت هستم، متأهل و دارای دو فرزندم و مبلغ مدارس هستم. بنده از سال 1376 وارد بسیج شد که از سال 1381 فعالیتم بیشتر شد و در حال حاضر نیز مسئول پایگاه حنانه هستم.

*انگیزه خانم رضایت از ورود به بسیج چه بود؟

انگیزه خدمت بیشتر به جمهوری اسلامی ایران و دفاع از فرهنگ ایثار و شهادت و ارزش‌های دینی و اعتقادی و آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران در برابر تهاجمات باعث ورود و حضورم به بسیج شده است.

*یک تعریف کوتاه از بسیج.

بسیج سرشار از تعهد است قطعاً افراد متعهد به ارزش تخصص نیز واقف‌اند پس باید تخصصی را به دست آورده و تخصص مأخوذه را در خدمت تعهد قرار داده و همواره خدمتی آمیخته از تعهد و تخصص داشته باشند .

بسیج یعنی همدلی و هم سویی و هم‌فکری و باهم بودن در کنار هم بودن ؛بسیج یعنی وحدت و یکی شدن؛ بسیج یعنی باخدا بودن؛ بسیج یعنی رشادت و ازخودگذشتگی؛ بسیج یعنی ایثار و شهادت؛ بسیج یعنی پشت سر مقام معظم رهبری حرکت کردن؛ بسیج یعنی دفاع کردن از انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران؛ بسیج یعنی خالص بودن و خلوص نیت داشتن .

*به‌اختصار در مورد هفته بسیج صحبت کنید.

در هفته بسیج، اگرچه توسعه تشکل و حضور بسیج درصحنه بسیار مهم است، اما به نظرم مهم‌تر از آن، توسعه فرهنگ و تفکر بسیجی است که جامعه به‌شدت به آن نیازمند است و از طرفی باید متذکر شد که یکی از نتایج توسعه تفکر بسیجی،توسعه تشکل بسیج و نیز تولید و توسعه روحیه بسیجی در مصاف و مواجهه با موانع کلان داخلی و خارجی و اتخاذ مواضع گران در این دو عرصه است.

*پایگاه حنانه چه برنامه‌هایی برای بسیجیان دارد؟

برنامه‌ها با توجه به علایق بسیجیان است که یکی از شاخص‌ترین این برنامه‌ها نمایشگاه ابتکاری دجالواره بود که نسبت به سایر نمایشگاه‌های استان متفاوت بود؛ چراکه نقاشی‌ها ، کاریکاتورها، پوسترها و سایر امکانات و وسایل نمایشگاه کار دست بسیجیان پایگاه بود.

از سایر فعالیت‌های پایگاه می‌توانم به عمل خودجوش بسیجیان در تأسیس نمایشگاه دائمی اقتصاد مقاومتی در گوشه‌ای از پایگاه با توجه به شعار سال که مقام معظم رهبری فرمودند اشاره‌کنم و در آن محصولات اقتصاد مقاومتی که کار دست خود بسیجیان پایگاه است را به نمایش گذاشته‌اند.

 همچنین می‌توانم به کلاس‌ها و برنامه‌های فصلی پایگاه اشاره‌کنم. به‌عنوان‌مثال در حال حاضر که در فصل سرما به سر می‌بریم کلاس‌های بافتنی دایر می‌باشد.

ناگفته نماند که پایگاه حنانه با موسسه ریحانه النبی درزمینهٔ عفاف و حجاب همکاری می‌کند. همچنین برگزاری حلقه‌های شجره طیبه، برگزاری کلاس‌های قرآنی به‌صورت مداوم و بردن بسیجیان به اردوهای مختلف.

*شما به‌عنوان مسئول پایگاه، برای جذب جوانان چه تدابیری اندیشیده‌اید؟

همانطورکه می‌دانید اكثريت قاطع اعضای بسيج را جوانان تشكيل می‌دهند؛ زيرا درمجموع جوانان نسبت به ساير گروه‌های سنی شرايط مناسب‌تری برای مشاركت در فعالیت‌های بسيج رادارند. امّا اين سخن به اين معنا نيست كه همه جوانان و يا اكثر آن‌ها به‌خودی‌خود جذب بسيج شوند؛ بلكه برای تحقق اين امر بايد تلاش‌هایی صورت گيرد و تمهيداتی انديشيده شود. بخش عمده اين مسئوليت را بايد متوجه متوليان و مسئولان سازمان بسيج دانست. رسانه‌های جمعی نيز در اين رابطه می‌توانند به‌صورت مؤثری اقدام كنند.

امروز جذب به بسیج برای جوانان یک ارزش است و جوانان با تفکر بسیجی به‌خوبی آشنا می‌شوند و از روی بصیرت و شناخت وارد بسیج می‌گردند که این مایه افتخار است و کسانی که این اعتقاد را دارند و به این عقیده خود دامن می‌زنند نقصان از خود آن‌هاست که بسیج را منحصر به یک گروه و حزب خاص می‌کنند در حالی که بسیج یک حرکت بالنده و بانشاط در درون ملت است.

امروز تمامی اقشار از پزشکان و مهندسان تا دانش آموزان و معلمان همه و همه روحیه و تفکر بسیجی دارند گرچه شاید خصوصیات رفتاری برخی نیز این را به‌ظاهر نشان ندهد اما درگذشته 30سال انقلاب این تجربه برای همگان به اثبات رسیده که ملت در مقابل دشمن خارجی با تمامی وجود با وحدت کلمه و با یک روحیه بسیجی ایستاده است.

 

پیوندها

 

ویژه نامه اقتصاد مقاومتی

اوقات شرعی

حاضرین در سایت

ما 170 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم