يكشنبه 2 ارديبهشت 1397.
امروز:
سرخط خبرها:

آخرین اخبار

کریمه :رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: بودجه خوبی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در برنامه ششم توسعه و اعتبارات امسال دیده‌شده است.

حجت‌الاسلام سید مهدی خاموشی در حاشیه سفر یک‌روزه به مازندران در گفتگو با سایت کریمه  بابیان اینکه جریان مسائل اجتماعی رصد ویژه و قرار بر آن شد تا دستگاه‌ها رصد خاصی را انجام دهند اظهار داشت: به همین دلیل سازمان تبلیغات نیز مسئولیت خاصی دارد و برای رفع پنج آسیب اعتیاد، حاشیه‌نشینی، سکونتگاه‌های غیررسمی، فساد و فحشا وطلاق در جامعه برنامه‌ریزی‌شده است.

وی رصد مسائل اجتماعی و برنامه‌ریزی برای کاهش آن را هدف سفرهای استانی اعلام کرد و گفت: در برنامه ششم توسعه و بودجه سال ۹۶ سهم خوبی برای آسیب‌های اجتماعی دیده‌شده است و سال قبل ۲۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته‌شده بود.

حجت‌الاسلام خاموشی بابیان اینکه آسیب‌های مختلفی در جامعه شناسایی‌شده است، گفت: کاهش پنج آسیب ازجمله اولویت‌ها است و تمام دستگاه‌ها برای کاهش آن باید تلاش کنند، به‌عنوان نمونه برای کاهش اعتیاد باید برنامه‌ریزی و نسبت به بازپروری معتادان اقدام شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، حاشیه‌نشینی را از دیگر آسیب‌ها برشمرد و گفت: برای کاهش آسیب حاشیه‌نشینی، بحث مهاجرت و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها، عزتمندی روستاییان و افزایش درآمد آنان باید مدنظر قرارگیرد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی درباره مرکز رصد اجتماعی و ضمانت اجرایی آن گفت: راه‌اندازی مرکز رصد ازجمله تقاضاها است زیراکسانی که در جبهه نخست قراردادند اطلاعاتشان دقیق‌تر خواهد بود.

منبع مهر

کلمات کلیدی: کریمه, برنامه ششم

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

پیوندها

 

ویژه نامه اقتصاد مقاومتی

اوقات شرعی

حاضرین در سایت

ما 141 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم