يكشنبه 30 ارديبهشت 1397.
امروز:
سرخط خبرها:

آخرین اخبار

کریمه: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: علت ایجاد جنگ هشت‌ساله از طرف رژیم بعثی صدام، عظمت و ابهت انقلاب بود.  

به گزارش سایت کریمه، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز در دیدار نوجوانان و جوانان تهرانی و البرزی عازم اردوهای راهیان نور فرمودند: علت ایجاد جنگ هشت‌ساله از طرف رژیم بعثی صدام، عظمت و ابهت انقلاب بود.

ایشان افزودند: وقتی انقلاب اسلامی به وجود آمد، عظمت این انقلاب دشمنان قدرتمند جهانی را مرعوب کرد. از سوی دیگر وقتی دیدند که این انقلاب در بین ملت‌های مسلمان دنیا و در کشورهایی که رؤسای آن کشورها وابسته به آمریکا بودند مورد استقبال قرار گرفت و ملت‌ها به نفع انقلاب اسلامی شعار دادند، در صدد برآمدند تا به هر قیمتی این انقلاب را نابود کنند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی تصریح کردند: آن‌ها می‌دانستند صدام شخصیتی بود که زمینه‌ ایجاد یک حرکت متکبرانه و ظالمانه در او وجود دارد و به‌طور طبیعی آدم متجاوز و متعرضی است. در هنگام انقلاب صدام  رئیس‌جمهور عراق نبود؛ آن‌ها ترتیبات را جوری دادند که حسن البکر کنار برود و صدام رئیس‌جمهور شود تا او را تهییج و تشویق و وادار به حمله‌ی نظامی به ایران کنند.  

ایشان تاکید کردند: آمریکا و اروپای قدرتمند نظیر انگلیس، فرانسه، ایتالیا و آلمان همه‌شان پشت سر صدام قرار گرفتند و هر چه توانستند به او کمک کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای فرمودند: در اول جنگ لشکرهای صدام امکانات معدودی داشتند اما با گذشت زمان و با وجود جنگ، روزبه‌روز بر این امکانات افزوده شد و به چند برابر رسید.

ایشان اضافه کردند: شوروی هم که ضد آمریکا بود در این قضیه همراه آمریکا شد؛ چون شوروی تعداد زیادی جمهوری مسلمان داشت و انقلاب اسلامی موجب می‌شد آن جمهوری‌ها به فکر هویت اسلامی خود بیفتند.

رهبر انقلاب اسلامی اظهار داشتند: آمریکا و  شوروی و ناتو و همه‌ قدرت‌های مسلط دنیا پشت سر صدام قرار گرفتند تا جمهوری اسلامی را از بین ببرند.

ایشان با بیان اینکه همین کشور فرانسه، پیشرفته‌ترین هواپیماها و بالگردهای خود را به صدام داد، تصریح کردند: همین کشور آلمان مواد شیمیایی سمی را در اختیار رژیم صدام گذاشت تا در جنگ استفاده کند.

آیت الله خامنه ای ادامه دادند: این‌هایی که امروز فلان گروه را به اتهام مصرف مواد شیمیایی مورد تهاجم قرار می‌دهند، آن روز علناً برای ساخت بمب به صدام مواد شیمیایی می‌دادند.

ایشان اضافه کردند: ما هنوز بعد از ۳۰ سال کسانی را در بین رزمندگانمان داریم که به‌خاطر آلودگی‌های شیمیایی آن روز گرفتارند؛ بسیاری هم شهید شدند.

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: همه‌ دستگاه‌های شیطانی عالم به این شیطان متکبر مغرور یعنی صدام کمک کردند که این جنگ به وجود بیاید و ادامه پیدا کند و او پیروز شود.

ایشان اظهار داشتند: البته همه‌ این تلاش‌ها مثل تیری به سنگ خورد و یک وجب از خاک جمهوری اسلامی را نتوانستند در اختیار بگیرند.

ادامه دارد...

منبع مهر

کلمات کلیدی: کریمه, رهبر, جنگ, صدام

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

پیوندها

 

ویژه نامه اقتصاد مقاومتی

اوقات شرعی

حاضرین در سایت

ما 86 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم