يكشنبه 2 ارديبهشت 1397.
امروز:
سرخط خبرها:

آخرین اخبار

کریمه: کاندیداهای ریاست جمهوری باید برنامه هایشان برای مهار و کنترل آسیب های اجتماعی را بیان کنند و اعلام نمایند که اگر احیاناً سکاندار امور اجرایی کشور شوند ، قرار است نوید بخش چه تحولات خوبی در این عرصه باشند.

به گزارش سایت کریمه، خردادماه سال گذشته، رحمانی فضلی، وزیر کشورصحبت هایی مطرح کرد که اتفاقاً بازتاب های بسیار وسیعی هم داشت و بعدها خود به یکی از اخبار جریان ساز روز کشور تبدیل شد.

 

وی در همان ایام طی گفتگویی، با اشاره به هشدارهای صریح رهبر معظم انقلاب درباره خطر شیوع و افزایش آسیب های اجتماعی از برگزاری سه جلسه سه ساعته مسئولان قوای سه گانه و متولیان حوزه اجتماعی در حضور رهبری خبر داده بود.

او همچنین بیان داشت که مقام معظم رهبری با حالتی دردمندانه در طی این جلسات بیان داشتند که ما نسبت به مسایل آسیب های اجتماعی 20 سال عقب هستیم و باید این موارد خیلی زودتر مورد توجه ، بررسی و پیگیری قرار می گرفت.

تلنگر سکاندار حکیم انقلاب در آن ایام و دغدغه های جدی ایشان در این باره موجب شد که مسئولان و دستگاه های اجرایی تا حدودی از خواب غفلت چند ساله برخیزند و به نگرانی و دغدغه جدی مردم در این باره پاسخی البته نصفه و نیمه بدهند.

توجه به این قبیل مسایل مهم به ویژه با عنایت به این که در آستانه یکی از حساس ترین انتخابات های ریاست جمهوری هستیم از باب مطالبه گری می بایست مورد توجه جدی مردم و نخبگان باشد؛ مطالبه از این حیث که کاندیداهای ریاست جمهوری باید به دغدغه هایی از این دست پاسخی درخور و شایسته بدهند و به طور مشخص بیان بدارند که برنامه هایشان برای مهار و کنترل آسیب های اجتماعی چیست و اگر احیاناً سکاندار امور اجرایی کشور شوند ، قرار است نوید بخش چه تحولات خوبی در این عرصه باشند.

در این میان و ورای تحولات سیاسی و انتخاباتی این روزها از یک نکته مهم نیز نباید غافل شد و آن هم این که آسیب ها معمولاً از جامعه جلوتر هستند و به همین خاطر همواره باید گوش به زنگ آنها بود تا مبادا آسیب های اجتماعی نوظهور باعث شود که کیان و هویت جامعه به مخاطره اُفتد.

از سوی دیگر می بایست از ظرفیت فضای مجازی در جهت اطلاع رسانی به مردم و حساس کردن اجتماع استفاده کرد چنان که درباره کاهش طلاق توافقی و زمین خواری به خصوص می توان مدعی شد که بالابردن حساسیت اجتماعی در تحقق این امور موثر بوده است.

پیوندها

 

ویژه نامه اقتصاد مقاومتی

اوقات شرعی

حاضرین در سایت

ما 123 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم