يكشنبه 30 ارديبهشت 1397.
امروز:
سرخط خبرها:

آخرین اخبار

کریمه: امروزه متاسفانه، گرایش به تجمل گرایی به قدری در بین خانواده ها، گسترش پیدا کرده که تمام کارهای آن ها از خیر گرفته تا شر را تحت الشعاع خود قرار داده است.

به گزارش سایت خبری کریمه، تجمل گرایی! واژه ای نه چندان غریب است که امروزه به کرات به گوش می رسد و زرق و برق آن چشم و عقل و هوش آدمیان را به یغما برده است!

شایان ذکر است که تجمل گرایی، در حد متعارف امری نکوست و استفاده از زینت و زیبایی در حد اعتدال اشکالی ندارد، اما اگر به هدف زندگی تبدیل گردد، (همانطور که بسیاری از مردم راه افراط را در پیش گرفته و به بهانه های واهی رو به تجمل گرایی می آورند)، امری ناپسند و بس گرانبار است.

به طوری که حتی امامان معصوم (علیهم السلام) نیز خود، به امر تجمل و زیبایی در حد معمول اهمیت می دادند. در همین باره امام صادق (علیه السلام) می فرمایند: همانا خداوند زیبایی و تجمل را دوست دارد و از فقر و فقرنمایی بدش می آید.

اما امروزه متاسفانه می بینیم که به خاطر مسئله ی چشم و هم چشمی، این امر به خصوص در بین بانوان، به قدری همه گیر شده است که علاوه بر زندگی خود، زندگی فرزندانشان را هم تحت الشعاع قرار داده است.

به عنوان مثال؛ برای اینکه دختر یا پسر خود را به خانه بخت بفرستند، طوری که چشم فک و فامیل (به ویژه جاری و باجناق) را کور کنند، هفت خان رستم را طی می کنند تا دو تا جوان که فقط می خواهند هر چه زودتر سروسامان بگیرند را بالاخره در سن میانسالی به یگدیگر برسانند!

این دسته از افراد و خانواده ها به قدری در امیال دنیوی غرق شده اند که این حدیث پیامبر اکرم(ص) که فرمودند: «هیچ جوانی نیست که در ابتدای جوانی ازدواج کند مگر آن که ناله-ی شیطان بلند می‏شود: "‏ای وای، ‏ای وای، دو سوم دین خود را از من حفظ کرد". پس این بنده باید تقوای الهی را در یک سوم باقی مانده پیشه سازد.» را فراموش کرده اند!

پس وای بر آن ها اگر جوانی به خاطر همین سخت گیرهای بیجا و چشم و هم چشمی و تجمل گرایی به گناه آلوده شود...

 

پیوندها

 

ویژه نامه اقتصاد مقاومتی

اوقات شرعی

حاضرین در سایت

ما 54 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم