يكشنبه 30 ارديبهشت 1397.
امروز:
سرخط خبرها:

آخرین اخبار

کریمه :رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور، در توضیح اینکه تریبون نماز جمعه در ایام انتخابات تبدیل به تریبون تبلیغات دولت شده بود، گفت: گزارش کار وزرا در تریبون نماز جمعه وجهه تبلیغاتی داشت.

به گزارش سایت کریمه ، حجت الاسلام سیدرضا تقوی رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور صبح امروز در نشست خبری در پاسخ به سوال سایت کریمه  مبنی بر اینکه عده ای معتقدند تریبون نماز جمعه در ایام انتخابات تبدیل به تریبون تبلیغات دولت شده بود، تا چه حد این موضوع را قبول دارید اظهار کرد: در آستانه تبلیغات انتخاباتی برخی وزرا آمدند؛ البته این ایراد به بسیاری از نهادها و سازمان ها از جمله صدا و سیما وارد است.

 

وی افزود: نماز جمعه فعالیت های دولت و وزرا را منعکس می کرد اما کسی نمی خواست کار تبلیعاتی بکند؛ وزیری از قبل وقت گرفته بود تا گزارش کار خود را ارایه کند.

تقوی تصریح کرد: البته به ما از آن طرف هم می گفتند که دارید علیه دولت صحبت می کنید؛ همین نشان می دهد که تریبون های نماز جمعه تبلیعاتی نبوده است. نظر آن ها تبلیغاتی نبوده است اما کارشان وجهه تبلیغاتی داشته است.

وی ادامه داد: ما ضعف قانون داریم؛ مثلا دیدیم که رییس جمهور در دوران تبلیغات انتخابات وزیری را کنار خودش می برد؛ در قانون انتخابات نواقصی بود.

تقوی اضافه کرد: یک مورد نبود که تریبون های نماز جمعه بگوید به این آقا رای بدهید؛ البته گاهی اوقات مردم خودشان تطبیق می دادند مثلا امام جمعه می گوید که رییس جمهور باید ولایی و ضد آمریکایی باشد. ما از کسی حمایت نکردیم که «ای مردم بیایید به کسی رای بدهید یا ندهید».

جلسات شورای همگرایی همچنان روزهای پنجشنبه برگزار می شود

وی همچنین در پاسخ به دیگر سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه شما در آستانه انتخابات مجلس دهم شورایی تحت عنوان همگرایی اصولگرایان را تشکیل دادید، امروز این شورا در چه وضعیتی قرار دارد و آیا برای انتخابات مجلس یازدهم برنامه دارید اظهار کرد: یکی دو سال قبل از انتخابات مجلس دهم، جریانی را با نام همگرایی راه انداختم البته آن موقع مرحوم مهدوی کنی حیات داشت و از ایشان تقاضا کرده بودند که بیاید اما نپذیرفت.

وی افزود: آقای مهدوی کنی از میان اعضای شورای مرکزی جامعه روحانیت بنده را برای این مسئولیت انتخاب کرد. البته آن موقع هیچ کس حاضر نشد اما من قبول کردم. با اجازه ایشان وارد میدان شدم و نیروهای حزب الهی فارق از اینکه عضو کدام گروه هستند را جمع کردم؛ من این مسئولیت را از موضع جامعه روحانیت داشتم.

تقوی تصریح کرد: در نظر داریم که آن شورا را با وجود جمنا حفظ کنیم؛ این موضوع با جمنا اصطکاکی ندارد. همچنان جلسات 50 ،60 نفره خود در روزهای پنجشنبه را داریم. برنامه شورا برای ورود به انتخابات مجلس منوط به نظر شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز است.

منبع مهر

کلمات کلیدی: کریمه, نمار جمعه

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

پیوندها

 

ویژه نامه اقتصاد مقاومتی

اوقات شرعی

حاضرین در سایت

ما 51 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم